Stoppandemia, czyli wirtualna przestrzeń do przedstawiania sposobów, pomysłów i podpowiedzi na przezwyciężenie niebezpiecznych koronawirusów

Flaga Włoch Flaga Polski Flaga Niemiec Flaga Francji Flaga Wielkiej Brytanii Flaga Szwecji Flaga Czech

content marketing tematyczny

Stoppandemia w medycynie

Dużo się zmieniło. Wielu lekarzy pracuje zdalnie. To nie jest złe nie tylko na czas pandemii. Takie rozwiązanie ma dużo zalet na stałe, ale to nie jest na wszystkie okoliczności korzystne rozwiązanie. Tu potrzeba czujności. Ludzie ludzi się krępują, więc mogą się chętnie przyzwyczajać do tego typu rozwiązań, a leczyć przez telefon się da. Jednak tak naprawdę tylko czasem. Wtedy, jeśli problemy ze zdrowiem są małe, a pacjent umie dobrze się wysłowić w temacie co mu dolega. Pandemię pokonamy, jeśli będziemy tego chcieli. Potrzeba pielęgnować odczucie dyskonfortu w czasie ograniczeń związanych z pandemią; i pragnienie, żeby jednak wszystko wróciło do normy.

Podobnie jak w przypadku „somatyzacji” także uczulenie falsyfikuje inne choroby. Zwłaszcza obrzęki wewnętrzne (chociażby w płucach) w reakcji uczuleniowej mogą sprawiać podobne objawy jak choroba, z której mamy aż pandemię. Obrzęki w płucach w reakcji uczuleniowej też są bardzo niebezpieczne, a nawet jeszcze bardziej, ale potrzeba wtedy innej pomocy, niż w chorobie zakaźnej. Warto wziąć to pod uwagę, ponieważ pójście do lekarza jest w tej chwili samo w sobie niebezpieczne. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że my pójdziemy zdrowi, ale obok nas będą osoby zakażone. Musi być naprawdę dużo przesłanek, żeby zdecydować się na to ryzyko. Moje zdanie na temat jak zapobiegać? Internet i siedzenie w domu.

25 października 2020 r. (niedziela): Przyszło mi dziś na myśl, że można by zająć się też szukaniem lekarstwa na zarazę badając skład śliny psa, którą (gdyby się okazała pomocą) może dałoby się produkować sztucznie. Wiadomo przecież, że ślina psów ma właściwości przyspieszające gojenie ran, więc można uznać, że jeśli covid-19 sprawia chorobę przez destrukturyzację białek w organizmie, może w składzie śliny psa da się znaleźć element, który wyodrębiony jako lekarstwo (albo w tabletkach, albo w zastrzykach) będzie w stanie czynić protezy w uszkodzonych strukturach białka i — jeśli tak — może będzie szybszy od niszczących skutków chorobowtórczych koronawirusów. Przecież podobno psy mają dużo różnych koronawirusów, a wcale nie chorują na nie.

powrót na stronę startową

stoppandemia w nawykach stoppandemia w kulturze stoppandemia w mediach stoppandemia w filozofii stoppandemia w sztuce